De samenwerking tussen de lactatiekundige en de kraamverzorgende heb ik als zeer waardevol ervaren.
De kraamverzorgende had veel kennis van en ervaring met hoe borstvoeding zou moeten verlopen. Ze heeft mij op allerlei manieren met allerlei hulpmiddelen heel goed geholpen.
De meerwaarde van de inzet van een lactatiekundige naast de kraamverzorgende is de zeer specialistische kennis van de lactatiekundige. Alhoewel de kraamverzorgende goed op de hoogte was/is van de nieuwste ontwikkelingen en inzichten op het gebied van borstvoeding, kan de lactatiekundige nog net wat meer informatie geven of ziet zij dingen die wel met de borstvoeding te maken hebben , maar waar je in eerste instantie niet aan denkt of op let.
Daarnaast kon zowel de kraamverzorgende als ik altijd terecht met vragen bij haar. Dit heb ik als erg prettig ervaren. Ik heb frequent contact gehad met de lactatiekundige en zij nam hiervoor alle tijd. Dit heeft me gesterkt in het volhouden van deze, met name in het begin, intensieve voedingssessies.
Marjanne Bouma
Groningen





